Bebeğinize kıyafet alırken bu konuda en doğru ve sağlık açısından onu etkilemeyecek tercihler yapmanız gerekmektedir. Hassas olan cildi ve vücuduna giydirdiğiniz kıyafetler sonucunda ciltleri çabuk etkilenebilmektedir, bu konuda önem göstererek bebeğinizin daha da rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Aldığınız kıyafetlerin sadece bebeğinize yakışıp yakışmadığına bakarak tercihler yapmamalısınız. Kıyafet sonuçta diyerek bu konuda önem göstermezseniz yaşabileceğiniz tehlikeleri de görmezden gelmiş olabilirsiniz. Bebeğinize doğru kıyafet tercihleri için bu konuda araştırmalar yaparak, onların rahatını en iyi şekilde sağlayabilirsiniz.

Düğmeli elbiseler pek tercih edilmiyor

Çocuk giyim modelleri seçerken özellikle düğmeleri daha az olan ve sağlamlık kontrollerini yaparak aldığınız kıyafetler bebekleriniz için daha uygundur. Fark etmeden eliyle koparabileceği ya da ağzına sokabileceği düğmeler sonucunda istenmeyen durumlar söz konusu olmaması için en baştan bu konuda gerekli önlemlerin alınması en doğru yoldur. Bebeğiniz için aldığınız kıyafetlerde özellikle düğmelerin ağzına yakın olmaması da önemli bir etkendir. Diş çıkarma döneminde ve en hareketli zamanlarında bilinçsizce bu konuda üzerindeki ya da çevresindeki her şeyi eline almak ya da ısırmak isteyen bebekler, yutma tehlikesi ile karşı karşıya kalınmaması için dikkat edilmelidir.

Bebeğinize kıyafet alırken kullanımı kolay ve onun rahat edebileceği tercihlerde bulunabilirsiniz. Sürekli üstünü kirleteceğinden ve hareket içerisinde olduklarından dolayı kendilerini en rahat halde giydirmek bebeğiniz için oldukça iyi olacaktır. Bebeğiniz için doğmadan önce alışveriş yapacaksanız da, doğacağı aya uygun tercihler yapmanız daha uygun olacaktır. Kıyafet seçimlerinizde bir diğer önemli ayrıntı ise düğmeler gibi fiyonklar ve süslerdir. Üzerinden çabuk kopabilecek fiyonk ve süs bulunduran kıyafetler almayarak, bebeğinize tehlikeye atmamış olursunuz.

Bebeğiniz için alacağınız kıyafetlerde yaşa uygun değil kilosuna uygun tercihler yapmalısınız. Küçük yaşlarda gelişimleri daha yavaş ve daha hızlı olabileceğinden dolayı yaşına uygun olarak alınan kıyafetler daha büyük ya da küçük gelebilmektedir. Dışarıya çıkaracağınız zamanlar için bebeğinize tulum giydirebilir, şapka ve eldiven takabilirsiniz. Küçük yaşlarda çok çabuk soğuk alabilecekleri gibi bu konuda da dikkatli davranılması gerekmektedir. Daha önceden giydirilen ve size verilen kıyafetleri de bebeğiniz için kullanımını yapmanızda hiçbir sakınca yoktur. Fazla aynı kıyafetleri giymedikleri ve sürekli kirlettikleri için kısa süre içerisinde büyüyen bedenlerinden dolayı, kıyafet konusunda çok masraf yapmanıza gerekte kalmayacaktır.

There are currently no comments.