Balık modeller son birkaç yıldır en çok tercih edilen elbise modeli olabilir. Kimileri artık bu modeli görmekten sıkıldı, kimileri ise hala bu modeli tercih etmekten yana bir durumda. Gelinliklerde de balık model oldukça yaygın bir şekilde tercih edilmeye başlandı. Alışılmışın dışında ve doğru vücut tipi için seçildiğinde oldukça göz kamaştırıcı bir görüntü yaratabiliyor. Evet her model için olduğu gibi balık model de, her vücut tipine uygun olmuyor. Özellikle kısa boylu gelinlerin tercihleri arasında bulundurmaması gereken bir modeldir. Ancak bir manken kadar uzun boylu olmanıza da gerek yok. Yarım veya tam balık olarak kendi içinde sınıflanan bu model, orta boyun altında ve çok kilolu olmayan her bayan için ideal bir hale gelebiliyor.

Tam balık model,alışılmışın çok dışında bir silüet yaratmaktadır. Çünkü dizlere kadar vücudu sıkıca sarar ve sonra balık kuyruğu gibi genişler. Hatlarınızı kum saati formuna soktuğu için olabilecek en iddialı ve zarif modeldir. Bu modeli kullanmak için iki şeye ihtiyacınız var; uzun bir boy ve çok kalın olmayan bir bel. Bununla birlikte bu model içerisinde yadsınmayacak cesur bir tarzınız da olmalı tabi. Yarım balık model ise, tam balık modele göre daha kolay kullanılan bir modeldir. Kalçanın altına kadar vücudu sarar ve sonra açılır. Böylece vücut hatlarını tüm çekiciliğiyle ortaya  çıkarırken, bir yandan da tam balıktaki kadar hareket kısıtlanmaz. Taşıması ve hareket etmesi diğerine göre daha kolay olan yarım balık gelinlik modelini orta ve uzun boylu, balıketli gelinler tercih edebilirler. Çünkü bu model, vücudunuzdaki fazlalıkları kamufle eder ve daha dengeli bir görünüm sağlar. İçinde kendinizi daha güvenli ve daha hoş hissedebilirsiniz.

Eğer kısa boylu ve kilolu bir bayan değilseniz, şu meşhur mu meşhur balık model gelinlikler sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Hep bahsedilen sade, zarif, asil ve çekici şıklık için de kesinlikle değerlendirmeniz gereken bir modeldir.

 

 

There are currently no comments.