Sigarayı bırakmak ve yaygın olarak kilo vermek için başvurulan biorezonansterapileri aslında ruhsal problemlerin yol açtığı negatif duygulardan kurtulmak için de kullanılan, bu doğrultuda geliştirilmiş farklı uygulama yöntemleri bulunan bir alternatif tedavi yöntemidir. Bu yöntemlerin özellikle Avrupa’da en çok tercih edileni olan Bach çiçek terapisi, ülkemizde de giderek popülerliği artan biorezonans uygulamalarından. Adını bu çiçeklerin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini keşfeden Dr. Bach’tan alan terapi, 40’a yakın farklı bitkinin özleri kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bach Çiçekleri, tamamı üzerinde uzun yıllar süren araştırılmalar yapılmış ve ruhsal durum üzerindeki etkileri teker teker tanımlanmış tamamen doğal bitkilerdir. Biorezonansterapisi ile bu bitkilerin özleri, Quitt adı verilen özel bir cihaza yerleştirilerek kullanılır.

Dr. Bach tarafından uzun seneler sürdürülen çalışmalar neticesinde belli bitkilerin insan psikolojisi üzerinde doğrudan veya dolaylı olarak etkili olduğu tespit edilmiştir. Günlük hayatın hemen her alanında strese maruz kalan kent insanının en önemli problemi haline dönüşen ruhsal bozuklukların giderilmesinde kullanılan bu çiçekler, biorezonans yöntemiyle birleştirildiğinde maksimum etkiye sahip hale gelmektedir. Bach Çiçekleri ile yapılan terapilerde kullanılacak bitki özleri, kişiden kişiye değişmektedir. Zira tamamı farklı karakterler olan insanların ruhsal problemleri birbirinden farklı olduğundan, terapiye uygun özelliklere sahip bitki özleriyle başlanması çok önemlidir. Bu doğrultuda terapi merkezlerinde öncelikle kişinin içinde bulunduğu ruhsal durum tespit edilmekte ve ardından kişiye özel çiçek özleri seçildikten sonra biorezonans terapilerine geçilmektedir.

İnsanların ruhsal durumunu değiştirme konusunda etkili olduğu önceden saptanan, toplamda 38 farklı türden oluşan Bach Çiçekleri ayrı ayrı kullanılabildiği gibi Quitt cihazıyla gerçekleştirilen biorezonansterapilerinde farklı çiçeklerin özleri birlikte de kullanılabilir. Hangi çiçeklerin, hangi ruhsal bozuklukları gidermekte etkili olacağı önceden tanımlanmış olduğu için 38 farklı bitki özü ile 38 farklı ruh haline etki edilmesi mümkün olmaktadır. Bu çiçek özlerinin bir arada kullanımı sayesinde birden fazla ruhsal problemin tedavisi aynı anda yapılabilmektedir. İlk biorezonans seansının tamamlanmasından sonraki günlerde kişi ruhsal dengesindeki değişimi yavaş yavaş hissetmeye başlar ve terapiye devam edilmesiyle bu olumlu etki giderek artar.

There are currently no comments.