Çiçeklerle insan psikolojisi arasında etkileşim olduğunun keşfedildiği 20. Yüzyılın başlarından bu yana üzerinde araştırmalar yapılan Bach Çiçekleri, günümüzün popüler alternatif tedavi yöntemi olan biorezonansın en çok uygulanan yöntemlerinden. Çiçeklerin biyolojik etkilerinden ziyade enerjetik etkileriyle ilgilenen biorezonans, önceden etkileri tanımlanan çeşitli çiçek özleriyle insan vücudunun elektromanyetik frekans salınımını düzenlemeye çalışıyor. Çiçeklerden elde edilen homeopatik özlerin rezonans cihazlarına yerleştirilmesi suretiyle gerçekleştirilen seanslar ruhsal hallerin olumlu yönde değişmesine yardımcı olabiliyor. Sigarayı bırakmak veya kilo vermek için biorezonansterapilerine başvuranlar, bu zorlu süreçte stres seviyesini azaltmak için de Bach çiçek terapilerinden yardım alabiliyor.

Dr. Bach’ın yaptığı incelemeler neticesinde belli çiçek özlerinin insanların olumsuz ruhsal halleri üzerinde pozitif etkiye sahip olduğu bulunmuş ve ilerleyen yıllarda daha da geliştirilen bu yöntem Bach’ın ismiyle anılmıştır. Negatif ruhsal etkileri azaltmaya yardımcı olan onlarca farklı çiçek ve bitki bulunduğundan yapılan araştırmalar neticesinde öncelikle bu bitki ve çiçeklerin homeopatik özleri tanımlanmış sonrasında gerçekleştirilen incelemeler neticesindeyse hangi bitkilerin, hangi ruhsal haller üzerinde tesirli olduğu tespit edilmiştir. Böylelikle birbirinde farklı onlarca ruh haline olumlu yönde tesir edebilecek pek çok bitki kullanılmaya başlamıştır. Bugün biorezonans seanslarında her ruh hali için uygun bir Bach çiçek terapisi bulunmakta ve farklı bitki özlerinin birlikte kullanımıyla ruhsal etkiler daha da güçlendirilebilmektedir. 40’a yakın biorezonansterapi kürü geliştirildiği için kişinin ruhsal durumuna göre hangi bitkinin kullanılacağı, önceden yapılan tanımlama göre kısa sürede belirlenebilir.

Biorezonans merkezlerine kişinin niçin başvurduğuna bağlı olarak ruhsal durumu da incelendikten sonra uygun çiçek özlerinin hangileri olduğu tespit edilir. Bu aşamanın ardından ilk seansla birlikte kişinin ruhsal sorunlarının etkisini hafifletecek ya da bu sorunları tamamen kaldıracak Bach çiçek terapisine başlanır. Kişinin yaşadığı sorunların niteliğine bağlı olarak bu bitki özleriyle gerçekleştirilen seansların, farklı biorezonansterapilerle eşzamanlı olarak yürütülmesi mümkündür. Seçilen bitki özü kürlerinin etkisini birkaç hafta içinde hissetmeye başlayan kişiler bazı durumlardaysa seansın sonrasındaki birkaç gün için ruhsal halindeki olumlu gelişmeyi hissedebilmektedir. Kişiden kişiye değişen bu süre genellikle birkaç haftadır.

There are currently no comments.