Davalar açılma sebebine göre uzun ya da kısa zaman evrelerine sahiptir. Davanın sürecini belirleyen en temel unsur açılma sebebi olmasının yanı sıra davanın gidişatından ve takibinden sorumlu olan avukattır. Bir avukat dava ile ilgili gerekli bilgilere ne kadar hakim olur ve dosyayı ne kadar iyi oluşturursa davanın ilerleyiş sürecinin kısalması ve mağduriyetinizin en kısa sürede ortadan kalkması o kadar olanaklıdır. Avukat davanın nasıl sonuçlanacağını belirleyen en önemli unsurlardan bir tanesidir. Gerek savunma gerek ise davacı konumunda olun iyi bir avukatın altın kalkamayacağı hiçbir yük yoktur. Dava esnasında her iki tarafında haklı gereceklerini mahkemeye net bir şekilde bildirmeleri ve bunları kanıtlarla desteklemeleri gerekmektedir. Mahkemeye kanıt sunulması dava sürecinin seyrini değiştiren ve önemli boyuta getiren en büyük unsurlardan bir tanesidir.

Avukatın dava öncesinde hazırlamış olduğu dosyaya hakimiyeti davanın sürecini kısaltan unsurlar arasındadır. Bir dava açarken dosya hazırlanmasının sebebi o konuyla ilgili haklı sebeplerin mahkemeye tek tek yazılı olarak anlatılmasıdır. Bu evrede dosyanın içerisinde gerekçenin haklılığını belirten kanıtların yer alması mahkemenin ilk izlenimin oluşmasında yardımcı olmaktadır.mahkeme  haklı sebepleri kanıtlar doğrultusunda incelerken, yazılı bilgilerin ve kanıtların doğruluğunu hakkında gerekli araştırmayı yürüttükten sonra taraflarla ilgili gerekli kararın alınma sürecinin başlaması için en uygun zamana bir duruşma tarihi belirler.

Kadıköy avukatlık, her türlü yasal süreçte alanında uzman avukatlarıyla birlikte size gereken desteği sağlamaktadır. Mahkemeye başvurmadan önce konuyu derinlemesine araştıran avukatlar, dosya hazırlama aşamasında bulabildikleri geçerli kanıtları dosyanın içerisinde ekleyerek mahkemenin ilk izlenimin lehinize olmasını sağlayarak, duruşma sürecinin sizin açınızdan daha kolay yürütülmesi için ve varsa eğer mağduriyetinizin ortadan kalkması için ellerinden geleni yaparlar. Hukuki işlemlerin yürütülmesinde uzman olan Kadıköy avukatlık, aynı zamanda verdiği danışmanlık hizmetiyle her türlü yasal süreçte size gereken desteği sağlayarak sizi en iyi şekilde yönlendirmektedir.

There are currently no comments.