Yatak odalarında daha şık, dinlendirici ve huzur veren bir etki için eşyalar kadar yatağın kendisine de özen gösterilmelidir. Yatak odası dekorasyonuna başlarken bu odaya adını veren yataktan başlamak ve diğer tüm eşyaları yatağın konumuma göre yerleştirmek, dekoratif açıdan olduğu kadar işlevsel bir kullanım sağlanması açısından da önemlidir. Yatağın nasıl göründü ise herhalde tüm yatak odası dekorasyonunun nasıl bir etkiye sahip olacağını belirlemektedir. Yatağın görsel anlamda şık bir çizgi yakalamasını sağlamak için tercih edilecek en pratik ve ekonomik yol ise doğru yatak örtüsü modellerini kullanmaktadır. Gelişen tekstil sektörü renk ve desen konusunda muazzam derece geniş seçenekler sunduğu gibi, sağlık açısından da insanlara güven veren ürünler tasarlamaktadır.

 

Antibakteriyel etkiye sahip olan yatak örtülerinin son dönemde çok fazla rağbet görmesiyle birlikte birçok üretici, yeni sezon kataloglarında bu daha sağlıklı bir uyku vaat eden yatak örtüsü modellerine yer veriyor. Gece boyunca ısınan ve terleyerek mikropların üremesi için elverişli bir ortam oluşmasına neden olan nem oluşmasına neden olan insan bedeni, temas kurduğu yatak yüzeylerinin de ıslanmasına neden olur. Sıcaklık artışı ve nem ile birlikte mantar ve bakterilerin üremesi için uygun koşullar sağlandığından, yatak örtüsü satın alırken antibakteriyel kumaşlı ürünlerin tercih edilmesi çok daha sağlıklı bir tercih olacaktır. Kumaş kalitesinden ve renklerden taviz vermeden de üretilebilen bu sağlıklı yatak örtüleri, güvenle yatılabilecek ve yeni güne çok daha sağlıklı bir şekilde uyanılacak bir uyku deneyimi vaat etmektedir.

 

Sağlık açısından olduğu gibi dekoratif açıdan da büyük bir öneme sahip olan yatak örtüleri, yatak odası dekorasyonunda pozitif yönlü bir etki oluşmasını sağlayacaktır. Sıradan görünümü ile değişiklik gerektiren yatak odalarına fazla masraf yapmak istemeyenler de yatak örtülerinde küçük bir değişme gidebilir, böylece bütçesini zorlamadan ekonomik bir biçimde şık bir etki oluşmasını sağlayabilir. Doğal kumaştan ve kaliteli dikişlerle üretilen yatak örtüleri, doğru şekilde yıkandığı takdirde dökümü bozulmadan ve renkleri solmadan uzun yıllar boyunca ilk günkü görünümünü muhafaza ederek kullanılabilmektedir.

There are currently no comments.