Akar ilaçlama, mikroskobik boyutta olan ve vücutta kaşıntıya neden olarak alerjik reaksiyonlara ve yaralara yol açan akar ya da diğer adıyla mitelara karşı yapılır. Sıcak ortamlarda çok hızlı çoğalan akalar, bir insandan başka insana geçebilir ya da çarşaf, kıyafet, ayakkabı gibi eşyalar yoluyla bulaşabilir. Akarlar gözle görülemeyecek kadar küçük olduğu gibi, yüksek sıcaklıklara karşı da dayanıklıdır. Dolayısıyla bu canlılardan kurtulmak için akar ilaçlama yaptırmak şarttır.

Akar Böceği Isırığı

Akar böceği mikroskobik boyutta bir canlı olduğundan ısırığı gözle görülmez. Pire ya da tahta kurusu gibi böcek türlerinden farklı olaraks bu canlılar vücutta yalnızca kızarıklığa neden olur. Bunun yanı sıra mite böceği ısırığı sürekli olarak kaşıntı yaratır ve kaşıntıya bağlı olarak alerji, kızarıklık ya da yaralara yol açabilir. Bu etkilerden kurtulmak için vücuda losyon sürmek yetersiz olacağı gibi mutlaka nitelikli ve detaylı bir böcek ilaçlama uygulaması yapılması gerekir.

Akar Böceğinden Nasıl Kurtulurum?

Akar ya da diğer adıyla toz böceğinden kurtulmak oldukça zordur. Zira bu böcekler gözle görülmediği gibi son derece hızlı yayılır ve oldukça dayanıklıdır. Çok hızlı çoğalan ve insandan insana bulaşabilen mite böceğinden kurtulmak için ilaçlama yaptırmak şarttır.

Akar Mite İlacı

Akar mite için doğrudan uygulanabilecek bir ilaç bulunmamaktadır. Bu canlıları tamamen yok etmek ve ortamı steril hale getirmek için profesyonel bir ilaçlama şirketi tarafından haşere ilaçlama hizmeti alınması gereklidir.

Akar İlaçlama Nasıl Yapılır?
Akar ilaçlama, bu canlıların yaşadığı ortamın şartlarına ve ortamdaki akar miktarına bağlı olarak farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir. Akarlar gözle görülemediği ve insan derisinden kopan parçalar ya da tozlarla beslendiğinden bu canlıları yok etmek için sıvı ilaçlama yaptırmak şarttır.
Sıvı, akar ilaçlama kokulu ya da kokusuz olmak üzere iki farklı yöntemle uygulanır. Böcek ilaçlama uygulamalarında en yaygın kullanılan yöntem olan sıvı ilaçlama iç mekanda yapılmalıdır. Mitelara karşı en etkili yöntem olan sıvı ilaçlama herhangi bir tehlike içermediği gibi ortamdaki diğer böceklerin de ölmesini sağlar. Ayrıca ortamda bulunan mikroorganizmaların da ölmesini sağladığından iç mekanda uzun süreli hijyen sağlar.

There are currently no comments.